Strona czasopisma
Cena: 18,0 zł
Prenumerata na 2019 r.: 210,0 zł
Miesięcznik nauczycieli bibliotekarzy.
Ocena czytelników: 5,2 / 6
Dziedzina: Biblioteka
Odbiorcy: nauczyciele bibliotekarze, bibliotekarze placówek publicznych, dyrektorzy szkół, nauczycieleprzedmiotów humanistycznych, nauczyciele klas I-III
Częstotliwość: Miesięcznik
Wydawca: Agencja Sukurs
Redaktor naczelny: Juliusz Wasilewski
Rok powstania: 1991
Gratis:
Kwartalnik “Biblioteka - Centrum Informacji”
Co miesiąc plakat A3 lub A2 promujący czytelnictwo
Zamówienia:
Sklep: http://prenumerata.bibliotekawszkole.pl/ | Telefon: 22 832 36 11 | e-mail: [email protected] | Kolporterzy
Opis wydawcy:
Co to?
Miesięcznik
nauczycieli bibliotekarzy. Adresowany do szkół wszystkich typów.
Historia
Miesięcznik powstał w 1991 r. Od tego momentu jest jednym z najpopularniejszych
czasopism dla nauczycieli w Polsce.
Zawartość
Przede wszystkim materiały praktyczne - m.in. porady ekspertów, scenariusze zajęć, materiały repertuarowe i promocyjne oraz wiele porad prawnych. Poza tym opinie, dyskusje, informacje środowiskowe.
Archiwum online.
Misja, charakter
Działamy, by
biblioteka była sercem szkoły. Pełna uczniów, wesoła, aktywna. Pomagamy w cyfryzacji i edukacji medialnej. Przede wszystkim jednak promujemy czytelnictwo. Od początku istnienia staramy się, by nasz miesięcznik był blisko realiów prawdziwej polskiej szkoły. Nie teoretyzujemy, opieramy się na praktyce i faktycznych możliwościach. Chcemy, by biblioteki ostatecznie zerwały z obecnym jeszcze niekiedy szkodliwym stereotypem. Chwalimy biblioteki aktywne, pokazujemy ich przykłady, a te bierne mobilizujemy do działania.
Gratisy
Co miesiąc
plakat promujący bibliotekę i czytelnictwo, a co kwartał
„Biblioteka - Centrum Informacji” - czasopismo przybliżające proces cyfryzacji biblioteki i edukacji.
Integracja środowiska
Nasz miesięcznik tworzą czytelnicy. Wokół nich integrujemy środowisko. Od lat jesteśmy obecni na przeróżnych konferencjach, targach i szkoleniach. Współpracujemy z ośrodkami metodycznymi,
bibliotekami pedagogicznymi i Towarzystwem Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich. Bardzo aktywnie bronimy praw nauczycieli bibliotekarzy. Uczestniczyliśmy w dyskusjach przy okazji kolejnych reform, stale zabiegamy o zauważenie roli bibliotek w szkołach.
STOP likwidacji bibliotek
Najbardziej spektakularnym wyrazem zaangażowania redakcji w los bibliotek szkolnych był protest wobec planów Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji z 2013 r. Po zebraniu 55 000 podpisów, obecności w praktycznie każdym dużym medium ogólnopolskim, dziesiątkach pism, analiz i wsparciu wielkiego kręgu osób również niezwiązanych z tym środowiskiem, udało się przekonać ministra Boniego do zrezygnowania z pomysłu łączenia bibliotek szkolnych z publicznymi i usunięcia tych zapisów z projektu założeń ustawy.
Strona protestu.
Reklama:
Prenumerata czasopisma Biblioteka w Szkole